Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
11.00 - 17.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych

 

leczenie przepuklin kregoslupa wypadnietych dysków leczenie przepuklin w dyskopatii kręgosłupa

  Pozaoperacyjne Zmniejszanie Przepuklin Kręgosłupa                        

 TERAPIA NA STOLE CHIROPRAKTYCZNYM COX 8 TECHNIC

WG. DR. JAMESA COXA  FLEXION  TRACTION DISTRACTION

Czym jest przepuklina krążka międzykręgowego kręgosłupa ?

Przepuklina to wysunięcie się krążka międzykręgowego tzw. dysku poza obszar trzonu podstawy kręgu. Nazywana jest inaczej dyskopatia. Konsekwencją dyskopatii to nacisk na korzeń nerwowy powodujący ból i porażenie drętwienie kończyn rwy kulszowe lub barkowe.

                                                                             ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA DRUGIEGO FILMU 

 

Jak bezpiecznie zmniejszyć dyskopatię kręgową ?  

Należy oddalić od siebie trzony kręgów sąsiadujące z chorym krążkiem dyskiem międzykręgowym. W procesie tym wykorzystywana jest metoda amerykańskiego chiropraktyka doktora Jamesa Coxa.

Zabieg polega na wolnym, delikatnym, bezbolesnym i przyjemnym w odczuciu, rozciąganiu przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa na specjalistycznym łóżku chiropraktycznym do trakcji Flexion – Traction  Distraction. Może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku przy większości najtrudniejszych schorzeń kręgosłupa !!!

 trakcja przepuklin jądra dysku w schorzeniach kręgosłupa chiropraktyka w leczeniu bólu kręgosłupa rwie kulszowej przepuklinach

Powiększanie przestrzeni międzykręgowej powoduje zmiany ciśnienia w strukturze wypadniętego dysku zasysanie przepukliny, która przestaje naciskać na korzeń nerwowy, przez co struktura zewnętrzna krążka zostaje odciążona, umożliwia to jej regenerację i powrót do poprzedniego zdrowego stanu.

leczenia przepuklin krążkowych kręgosłupa lędzwiowego terapia bólu kręgosłupa Rybczyński poznań

Konsekwencją czego jest zmniejszenie to a później ustąpienie bólu eliminując przyczyny (nacisk na nerw) powstawania tego bólu oraz powrót do zdrowia. Jak widać, bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych jest możliwe!

manipulacja nastawianie kręgów kręgosłupa lędzwiowegoleczenie wypadniętych dysków rwy kulszowej przepuklin kregosłupa Rybczyński poznańrozciąganie dyskow kręgów tkacja kręgosłupa metodą cox

Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych

Proponowana w moim gabinecie terapia opiera się na założeniach:

Chiropraktyki rehabilitacji chorób bólu kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego „wypadających dysków” dyskopatii, terapii przepuklin międzykręgowych, rwy kulszowej metody McTimoney Corleya – Dr.Coxa – Pierca – Dorna – brytyjskiej amerykańskiej japońskiej niemieckiej – terapii manualnej – nastawiania kręgosłupa – chińskiego kręgarstwa i masażu chińskiego kręgosłupa terapii miękkich tkanek i spustowych punktów – masażu głębokiego  zasad medycyny chińskiej – pięciu elementów – masażu i akupresury bańkami – radiestezji wahadłami witaminowo – mineralnej suplementacji – ćwiczeń : automiblizacji i relaksacji kręgosłupa oraz wad postawy skolioz kręgosłupa szyjnego piersiowego i lędźwiowego – detoksykacji toksyn stanów zapalnych kręgosłupa

KRĘGARSTWO – CHIROPRAKTYKA – NASTAWIANIE MOBILIZACJE – KRĘGOSŁUPA W BÓLU KRĘGOSŁUPA DYSKOPATII – RWIE KULSZOWEJ SKOLIOZACH

Opierają się one na założeniu, że choroby, na które cierpimy, spowodowane są przesunięciem kręgów kręgosłupa i zablokowaniem ich stawów. Jeśli przywróci się ich prawidłowe ułożenie oraz ruchomość to zlikwidujemy powód powstania schorzenia kręgosłupa i pozbędziemy się bólu.

Praca Terapeuty Manualnego – Kręgarza – Chiropraktyka polega na ręcznym naturalnym manipulowaniu kręgami i stawami , przywróceniu ich ruchomości oraz właściwym ustawieniu , by nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego co spowoduje ustąpienie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jak więc widać, operacja nie jest konieczna.

Chiropractic – Chiropraktyka, forma Terapii Manualnej. W Polsce kojarzona z nazwą kręgarstwo. System badania i leczenia manualnego, wykorzystujący oscylacje, mobilizacje i  manipulacje, opracowany w Stanach Zjednoczonych przez D.D. Palmera pod koniec XIX wieku . Zakłada że od  kręgosłupa powstaje większość przyczyn wielu chorób. Zabiegi wykonywane są przez przeszkolonych w tym kierunku chiropraktyków. W USA chiropraktycy posiadają wykształcenie i uprawnienia zbliżone do lekarzy medycyny w Europie, chiropraktycy kształceni są na poziomie szkół pomaturalnych i studiów licencjackich.

kręgarstwo nasztawianie kręgów kręgosłupa piersiowego i szyjnegoleczenie przepuklin kręgosłupa szyjnego metoda cox poznantrakcja odcinka szyjnego kręgoslupa

Dlaczego warto zaufać bezoperacyjnemu zmniejszaniu przepuklin międzykręgowych?

Chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje zatem wiele odmian : opartych na bezpośrednim usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo oddziaływujących na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.

Chiropraktyka oferuje unikalne podejście do choroby, również w kwestii przepukliny międzykręgowej. Jest to rodzaj terapii manualnej opartej na dogłębnej analizie mechaniki układu ruchu i zaburzeń w nim powstających. W sposób możliwie delikatny, a jednak bardzo efektywny potrafi zrównoważyć układ ruchu i zniwelować takie objawy jak bóle głowy i stawów biodrowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle wiele innych schorzeń będących wtórnie związanych z czynnościowymi zaburzeniami w narządzie ruchu.

manipulacja trakcja kręgosłupa piersiowegoterapia manualna chiropraktyki odblokowanie kręgów bol kregoslupa ledzwiowego i szyjnego terapia trakcji cox

Terapia Manualna – zabieg manualny, polegający na stosowaniu ukierunkowanych i specyficznych dla danej metody bodźców mechanicznych lub kinetycznych, przekazywanych przez leczącego bez pośrednictwa jakichkolwiek przyrządów  za pomocą rąk. Terapia Manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, z wykorzystaniem zabiegów manualnych, odwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu narządu ruchu.

Kręgarz – ten, kto stosuje w leczeniu metodę kręgarstwa. Kręgarstwem – Chiropraktyką  Terapią Manualną –  zajmują się także profesjonaliści medyczni korzystając  z doświadczeń kręgarstwa. Łączą oni wiedzę medycyny naturalnej i medycyny akademickiej

kręgarska mobilizacja kręgosłupa lędzwiowego diagnostyka kręgosłupa w chiropraktyce manipulacje manualne kręgosłupa Rybczynski

 

Kręgarstwo  – manipulacje wykonywane przez kręgarza, Chiropraktyka na stawach kręgosłupa w celu usunięcia chorób kręgosłupopochodnych.

Mobilizacja – uruchamianie, wielokrotnie powtarzany ruch, z niewielką prędkością i ze wzrastającą amplitudą, w celu zwiększenia ograniczonego zakresu ruchu. W niektórych przypadkach, ruch odtwarzany podczas mobilizacji jest ruchem możliwym do wyegzekwowania w stawie, ale nie możliwym do wykonania jako ruch czynny.

 

Manipulacja  manualna technika leczenia stawów i tkanek, która przy zastosowaniu nie wielkiej siły impulsu wykorzystuje dużą prędkość i małą amplitudę. Bodźce powstałe podczas manipulacji odbierane są przez receptory umieszczone w stawach i strukturach okołostawowych i przekazywane dalej przez układ nerwowy. Dlatego manipulacja posiada działanie nie tylko miejscowe i w sposób odruchowy, może oddziaływać na obszary oddalone od miejsca zabiegu.

masaż kręgosłupa i manipulacja poznań

 

 

Trakcja – wyciąg kręgosłupa jest to odciąganie od siebie powierzchni stawowych sąsiadujących ze sobą kręgów. Najczęściej działanie tego typu jest wykonywane rękoma , przez co nie jest ono wystarczająco efektywne biorąc pod uwagę siłę oraz czas trakcji.

 

 

Leczenie operacyjne to 10 % przypadków powinno być rozważane dopiero w sytuacji w której doszło do masywnych nieodwracalnych zmian strukturalnych takich jak: całkowite przerwanie pierścienia włóknistego lub w sytuacji braku takich zmian gdy jednocześnie leczenie zachowawcze z różnych powodów, okazuje się nieskuteczne brak efektów usprawniania lub częste nawroty dolegliwości.

Zdecydowana większość 90% dolegliwości bólowych kręgosłupa kwalifikuje się do leczenia zachowawczego – a nie operacyjnego, w którym wiodącą rolę powinny odgrywać metody chiropraktyki oparte na stosowaniu bodźców: trakcji, oscylacji, mobilizacji, manipulacji i innych form terapii manualnej.

Podjęte w odpowiednim czasie, leczenie z zakresu chiropraktyki i terapii ruchowej, zmniejsza dolegliwości bólowe, stwarza warunki do gojenia się uszkodzonych struktur i znacznie zmniejsza możliwość ponownego wystąpienia dolegliwości

GABINET CHIROPRAKTYKI KRĘGARSTWA I MASAŻU KRĘGOSŁUPA RYBCZYŃSKI POZNAŃ

 wykorzystano informacje ze strony ABC FIZJOTERAPII ravopt.phg.pl