Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych
Pozaoperacyjne Zmniejszanie Przepuklin Kręgosłupa
TERAPIA NA STOLE CHIROPRAKTYCZNYM COX 8 TECHNIC
WG. DR. JAMESA COXA FLEXION TRACTION DISTRACTION
Czym jest przepuklina krążka międzykręgowego kręgosłupa ?
Przepuklina to wysunięcie się krążka międzykręgowego tzw. dysku poza obszar trzonu podstawy kręgu. Nazywana jest inaczej dyskopatia. Konsekwencją dyskopatii to nacisk na korzeń nerwowy powodujący ból i porażenie drętwienie kończyn rwy kulszowe lub barkowe.
ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA DRUGIEGO FILMU
https://www.youtube.com/watch?v=yKb-K_VT7U0
Jak bezpiecznie zmniejszyć dyskopatię kręgową ?
Należy oddalić od siebie trzony kręgów sąsiadujące z chorym krążkiem dyskiem międzykręgowym. W procesie tym wykorzystywana jest metoda amerykańskiego chiropraktyka doktora Jamesa Coxa.
Zabieg polega na wolnym, delikatnym, bezbolesnym i przyjemnym w odczuciu, rozciąganiu przestrzeni międzykręgowych kręgosłupa na specjalistycznym łóżku chiropraktycznym do trakcji Flexion – Traction Distraction. Może być wykonywany u pacjentów w każdym wieku przy większości najtrudniejszych schorzeń kręgosłupa !!!
Powiększanie przestrzeni międzykręgowej powoduje zmiany ciśnienia w strukturze wypadniętego dysku zasysanie przepukliny, która przestaje naciskać na korzeń nerwowy, przez co struktura zewnętrzna krążka zostaje odciążona, umożliwia to jej regenerację i powrót do poprzedniego zdrowego stanu.
Konsekwencją czego jest zmniejszenie to a później ustąpienie bólu eliminując przyczyny (nacisk na nerw) powstawania tego bólu oraz powrót do zdrowia. Jak widać, bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych jest możliwe!
Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin międzykręgowych
Proponowana w moim gabinecie terapia opiera się na założeniach:
Chiropraktyki rehabilitacji chorób bólu kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego „wypadających dysków” dyskopatii, terapii przepuklin międzykręgowych, rwy kulszowej metody McTimoney Corleya – Dr.Coxa – Pierca – Dorna – brytyjskiej amerykańskiej japońskiej niemieckiej – terapii manualnej – nastawiania kręgosłupa – chińskiego kręgarstwa i masażu chińskiego kręgosłupa terapii miękkich tkanek i spustowych punktów – masażu głębokiego zasad medycyny chińskiej – pięciu elementów – masażu i akupresury bańkami – radiestezji wahadłami witaminowo – mineralnej suplementacji – ćwiczeń : automiblizacji i relaksacji kręgosłupa oraz wad postawy skolioz kręgosłupa szyjnego piersiowego i lędźwiowego – detoksykacji toksyn stanów zapalnych kręgosłupa
KRĘGARSTWO – CHIROPRAKTYKA – NASTAWIANIE MOBILIZACJE – KRĘGOSŁUPA W BÓLU KRĘGOSŁUPA DYSKOPATII – RWIE KULSZOWEJ SKOLIOZACH
Opierają się one na założeniu, że choroby, na które cierpimy, spowodowane są przesunięciem kręgów kręgosłupa i zablokowaniem ich stawów. Jeśli przywróci się ich prawidłowe ułożenie oraz ruchomość to zlikwidujemy powód powstania schorzenia kręgosłupa i pozbędziemy się bólu.
Praca Terapeuty Manualnego – Kręgarza – Chiropraktyka polega na ręcznym naturalnym manipulowaniu kręgami i stawami , przywróceniu ich ruchomości oraz właściwym ustawieniu , by nie uciskały nerwów odchodzących od rdzenia kręgowego co spowoduje ustąpienie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Jak więc widać, operacja nie jest konieczna.
Chiropractic – Chiropraktyka, forma Terapii Manualnej. W Polsce kojarzona z nazwą kręgarstwo. System badania i leczenia manualnego, wykorzystujący oscylacje, mobilizacje i manipulacje, opracowany w Stanach Zjednoczonych przez D.D. Palmera pod koniec XIX wieku . Zakłada że od kręgosłupa powstaje większość przyczyn wielu chorób. Zabiegi wykonywane są przez przeszkolonych w tym kierunku chiropraktyków. W USA chiropraktycy posiadają wykształcenie i uprawnienia zbliżone do lekarzy medycyny w Europie, chiropraktycy kształceni są na poziomie szkół pomaturalnych i studiów licencjackich.
Dlaczego warto zaufać bezoperacyjnemu zmniejszaniu przepuklin międzykręgowych?
Chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje zatem wiele odmian : opartych na bezpośrednim usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo oddziaływujących na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.
Chiropraktyka oferuje unikalne podejście do choroby, również w kwestii przepukliny międzykręgowej. Jest to rodzaj terapii manualnej opartej na dogłębnej analizie mechaniki układu ruchu i zaburzeń w nim powstających. W sposób możliwie delikatny, a jednak bardzo efektywny potrafi zrównoważyć układ ruchu i zniwelować takie objawy jak bóle głowy i stawów biodrowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle wiele innych schorzeń będących wtórnie związanych z czynnościowymi zaburzeniami w narządzie ruchu.
Terapia Manualna – zabieg manualny, polegający na stosowaniu ukierunkowanych i specyficznych dla danej metody bodźców mechanicznych lub kinetycznych, przekazywanych przez leczącego bez pośrednictwa jakichkolwiek przyrządów za pomocą rąk. Terapia Manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem, z wykorzystaniem zabiegów manualnych, odwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu narządu ruchu.
Kręgarz – ten, kto stosuje w leczeniu metodę kręgarstwa. Kręgarstwem – Chiropraktyką Terapią Manualną – zajmują się także profesjonaliści medyczni korzystając z doświadczeń kręgarstwa. Łączą oni wiedzę medycyny naturalnej i medycyny akademickiej
Kręgarstwo – manipulacje wykonywane przez kręgarza, Chiropraktyka na stawach kręgosłupa w celu usunięcia chorób kręgosłupo pochodnych.
Mobilizacja – uruchamianie, wielokrotnie powtarzany ruch, z niewielką prędkością i ze wzrastającą amplitudą, w celu zwiększenia ograniczonego zakresu ruchu. W niektórych przypadkach, ruch odtwarzany podczas mobilizacji jest ruchem możliwym do wyegzekwowania w stawie, ale nie możliwym do wykonania jako ruch czynny.
Manipulacja – manualna technika leczenia stawów i tkanek, która przy zastosowaniu nie wielkiej siły impulsu wykorzystuje dużą prędkość i małą amplitudę. Bodźce powstałe podczas manipulacji odbierane są przez receptory umieszczone w stawach i strukturach okołostawowych i przekazywane dalej przez układ nerwowy. Dlatego manipulacja posiada działanie nie tylko miejscowe i w sposób odruchowy, może oddziaływać na obszary oddalone od miejsca zabiegu.
Trakcja – wyciąg kręgosłupa jest to odciąganie od siebie powierzchni stawowych sąsiadujących ze sobą kręgów. Najczęściej działanie tego typu jest wykonywane rękoma , przez co nie jest ono wystarczająco efektywne biorąc pod uwagę siłę oraz czas trakcji.
Leczenie operacyjne to 10 % przypadków powinno być rozważane dopiero w sytuacji w której doszło do masywnych nieodwracalnych zmian strukturalnych takich jak: całkowite przerwanie pierścienia włóknistego lub w sytuacji braku takich zmian gdy jednocześnie leczenie zachowawcze z różnych powodów, okazuje się nieskuteczne brak efektów usprawniania lub częste nawroty dolegliwości.
Zdecydowana większość 90% dolegliwości bólowych kręgosłupa kwalifikuje się do leczenia zachowawczego – a nie operacyjnego, w którym wiodącą rolę powinny odgrywać metody chiropraktyki oparte na stosowaniu bodźców: trakcji, oscylacji, mobilizacji, manipulacji i innych form terapii manualnej.
Podjęte w odpowiednim czasie, leczenie z zakresu chiropraktyki i terapii ruchowej, zmniejsza dolegliwości bólowe, stwarza warunki do gojenia się uszkodzonych struktur i znacznie zmniejsza możliwość ponownego wystąpienia dolegliwości
wykorzystano informacje ze strony ABC FIZJOTERAPII ravopt.phg.pl