Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
11.00 - 17.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa

Problemy z kręgosłupem

Wielu z nas boryka się z licznymi problemami związanymi z bólem kręgosłupa. Jest to coraz częstszy problem zdrowotny, który dotyka także wielu młodych ludzi. Jeśli pojawia się problem, konieczna jest więc wizyta u lekarza, a także wykonanie odpowiednich badań. Najlepszym sposobem prześwietlenia kręgosłupa w bardzo dokładny sposób jest rezonans magnetyczny. Dzięki niemu możemy sprawdzić, w jakiej kondycji jest nasz kręgosłup i odpowiednio wcześnie zauważyć zachodzące w nim, niepokojące zmiany.

Trakcja kręgosłupa w leczeniu przepuklin międzykręgowych

Czym jest protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa?

Niezwykle często występującą przypadłością jest protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa. Na czym polega to schorzenie? Jest to stan związany z uszkodzeniem któregoś z krążków danego odcinka kręgosłupa. Zazwyczaj wraz z jego bólem, choremu towarzyszą również inne dolegliwości.

Najczęściej są to drętwienia, opadanie kończyn, słabsze czucie w rękach, czy też nogach, zdecydowanie mniejsza siła. W większości przypadków protruzja dotyczy odcinka szyjnego lub lędźwiowego kręgosłupa. Najczęściej występuje u osób prowadzących siedzący tryb życia, u tych, u których brak jest aktywności fizycznej, czy też u tych, którzy stosują niewłaściwą dietę. Wysunięty krążek przemieszcza się i naciska na tkanki obok, a więc na naczynia, na nerwy, czy też na worek oponowy. W zależności od tego, w którym miejscu i jak mocno uciska, takie też mogą być objawy protruzji.

trakcja terapia manualna kręgosłupa piersiowego poznanimpulsacja odblokowanie stawów kręgosłupatrakcja kregosłupa w bólu odcinka lędzwiowego l4 l5 s1

Czy protruzję krążka międzykręgowego kręgosłupa można wyleczyć?

Można. Jest to bowiem najłagodniejsza postać zmian w kręgosłupie. Protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa wymaga przede wszystkim zastosowania odpowiedniej rehabilitacji, zmiany stylu życia, jak również i zachowania prawidłowej postawy. Jeśli problem ma nieco poważniejsze podłoże i doszło do sekwestracji kręgu oderwania – wówczas konieczne może okazać się w działanie chirurgiczne. Dlatego warto jak najszybciej wziąć pod uwagę zabiegi manualne chiropraktyki kręgosłupa tak, aby przyspieszyć etap regeneracji tkanek, które są w stanie zapalnym – jest to 90 % przypadków wyleczeń.

Problem związany z bólami kręgosłupa i jego schorzeniami sam nigdy nie zniknie. Niezbędne jest więc zastosowanie odpowiedniego leczenia, adekwatnego do konkretnego problemu. Trzeba pamiętać więc o tym, by po diagnozie lekarskiej zdecydować się na wizytę w gabinecie terapii chiropraktyki, który określi co dalej robić, by problem zminimalizować. Protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa to przypadłość, z którą można sobie poradzić, ale tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie odpowiedniego w tym kierunku leczenia.   Na samym początku niezbędna będzie terapia manualna chiropraktyki, ćwiczenia i innego rodzaju zabiegi, trakcja metody Dr Cox i Pierce. Róbmy więc wszystko, aby nie dopuścić do operacji kręgosłupa, która jest ostatecznością.

nastawienie kręgosłupa i masaż kręgosłupa Gabinet Trzy Diamenty Rybczyński w Poznaniu