Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
11.00 - 17.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Dyskopatia dysku l4 l5 kręgosłupa – Poznań

LECZENIE OPERACYJNE TO 10 % PRZYPADKÓW – POWINNO BYĆ ROZWAŻANE DOPIERO W SYTUACJI, W KTÓREJ DOSZŁO DO MASYWNYCH, NIEODWRACALNYCH ZMIAN STRUKTURALNYCH TAKICH JAK: CAŁKOWITE PRZERWANIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, LUB W SYTUACJI BRAKU TAKICH ZMIAN, GDY JEDNOCZEŚNIE LECZENIE ZACHOWAWCZE, Z RÓŻNYCH POWODÓW, OKAZUJE SIĘ NIESKUTECZNE – BRAK EFEKTÓW USPRAWNIANIA, LUB CZĘSTE NAWROTY DOLEGLIWOŚCI.

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ DOLEGLIWOŚCI  90% WYWOŁANYCH DYSKOPATIĄ KWALIFIKUJE SIĘ DO LECZENIA ZACHOWAWCZEGO NIE OPERACYJNEGO, W KTÓRYM WIODĄCĄ ROLĘ POWINNY ODGRYWAĆ METODY CHIROPRAKTYKI OPARTE NA STOSOWANIU BODŹCÓW: OSCYLACJI, MOBILIZACJI, MANIPULACJI I INNYCH  FORM TERAPII

PODJĘTE W ODPOWIEDNIM CZASIE, SPECJALISTYCZNE LECZENIE Z ZAKRESU CHIROPRAKTYKI  I TERAPII RUCHOWEJ , JEST W STANIE ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, STWORZYĆ DOGODNE WARUNKI DO GOJENIA SIĘ USZKODZONYCH STRUKTUR I ZNACZNIE ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PONOWNEGO WYSTĄPIENIA DOLEGLIWOŚCI

TERAPIA DYSKOPATII KRĘGOSŁUPA POWINNA ŁĄCZYĆ SIĘ ZE ZMIANĄ NIEPRAWIDŁOWYCH WZORCÓW ORAZ NAWYKÓW RUCHOWYCH. ISTOTNA JEST WSPÓŁPRACA ZE STRONY PACJENTA I UDZIAŁ JEGO ODPOWIEDZIALNOŚCI W PROCESIE LECZENIA ORAZ  SAMOOBSERWACJA PONIEWAŻ  SKRACA TO CZAS TERAPII I POWROTU DO ZDROWIA ORAZ ZMNIEJSZA KOSZTY !!!

Na czym polega dyskopatia? Informacje dla pacjentów

DYSKOPATIA –  choroba krążka międzykręgowego „wypadnięcie dysku”, polegająca na stopniowym uszkadzaniu jednego z elementów krążka pierścienia włóknistego i przemieszczaniu innego z jego elementów jądra miażdżystego. Na skutek uszkodzenia pierścienia włóknistego może dochodzić do tzw. przepukliny. w następstwie dalszych uszkodzeń pierścienia, może dojść do jego całkowitego przerwania i wydostania się jądra miażdżystego poza obszar pierścienia

W dyskopatii dysku L4, L5, źródłem bólu mogą być zarówno uszkadzane struktury pierścienia  włóknistego, jak i w późniejszym okresie struktury nerwowe uciskane przez  przemieszczające się elementy krążka międzykręgowego przepuklina. Uciskane struktury nerwowe są źródłem bardzo silnego bólu, promieniującego wzdłuż przebiegu nerwu np. rwa kulszowa, udowa, ramienna.

Dyskopatia dysku L4 oraz L5

Do powstawania dyskopatii przyczyniają się obciążenia mechaniczne : długotrwałe, niewielkie, statyczne ( np. nieprawidłowa postawa), lub krótkotrwałe, duże, dynamiczne ( np. nieprawidłowe dźwignięcie). Nieprawidłowa mechanika kręgosłupa zablokowania i złe, wzajemne ustawienie przestrzenne kręgów zwiększa ryzyko dyskopatii.

Nie lekceważ dyskopatii dysku L4 oraz L5

Nie należy lekceważyć nawet niewielkich dolegliwości mogących wskazywać na  wystąpienie dyskopatii, takich jak: ból w obrębie kręgosłupa, pośladka lub nogi. Statystyki wykazują, że w większości tych przypadków, w których ból ustąpił samoistnie  bez podjęcia specjalistycznego usprawniania, występuje wysokie ryzyko nawrotu  choroby kręgosłupa.

POLECAM i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.JUGOSŁOWIAŃSKA 49
POZNAŃ
tel.606998116

http://www.chiropraktyka-poznan.pl
http://www.masaz-poznan.net.pl
http://tnij.org/m7ui

 

38 Responses to Dyskopatia dysku l4 l5 kręgosłupa – Poznań