Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Masaż Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

CO TO JEST STENOZA KANAŁU KRĘGOWEGO W DYSKOPATII KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO – DYSKU ?

stenoza kanału kręgowego przepuklina w dyskopatii kręgosłupa

Stenozą kanału kręgowego określamy jego zwężenie prowadzące do ucisku struktur nerwowych, co może być przyczyną przewlekłego bólu pośladków i ud, utykania, osłabienia czucia w kończynach dolnych i prowadzić do obniżenia aktywności fizycznej.

Artykuł ze strony  DrKregoslup.pl

Najczęściej stenoza kanału kręgowego pojawia się w wyniku postępu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, będących rezultatem naturalnego procesu starzenia. Za postęp choroby odpowiedzialne są zmiany następujące w obrębie wielu elementów kostnych i tkanek miękkich kręgosłupa ? obniżenie i zmiany zwyrodnieniowe dysku, pofałdowanie więzadła żółtego, przerost torebki stawowej i wyrostków stawowych. Zwężenie światła kanału kręgowego może prowadzić do ucisku na worek oponowy lub opuszczające kanał kręgowy w otworach międzykręgowych korzenie nerwowe. Choroba dotyczy najczęściej dolnego lub górnego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Do najczęściej występujących objawów choroby należą lędźwioból, chromanie neurologiczne (tzn. pojawienie się silnego bólu kończyn po przejściu krótkiego dystansu, uniemożliwiającego dalszy chód) oraz ból promieniujący do kończyn dolnych. Zazwyczaj objawy zmniejszają się przy pochyleniu do przodu lub po krótkim odpoczynku w pozycji siedzącej, na skutek odciążenia struktur nerwowych.
Objawowa stenoza kanału kręgowego dotyczy zazwyczaj pacjentów w wieku powyżej 50 roku życia, jakkolwiek w rzadkich przypadkach może pojawiać się u osób młodszych, zazwyczaj w związku z wrodzonym wąskim kanałem kręgowym.

leczenie dyskopatii przepukliny międzykręgowej kręgosłupa

Jakie są możliwości leczenia?

Odpowiednio dobrane leczenie zachowawcze wykorzystujące odpoczynek, ortezy ortopedyczne, fizjoterapię oraz farmakoterapię może przynieść pozytywny efekt, szczególnie w początkowej, mniej zaawansowanej fazie choroby.
Jeśli objawy choroby nasilają się mimo zastosowania nieoperacyjnych metod leczenia, należy rozważyć wykonanie zabiegu operacyjnego. Bezwzględnym wskazaniem do leczenia chirurgicznego są postępujące objawy neurologiczne, w tym zespół ogona końskiego objawiający się zaburzeniami kontroli oddawania moczu i kału oraz funkcji seksualnych, jak również osłabienie siły mięśniowej i czucia w obrębie kończyn dolnych.

Leczenie chirurgiczne

Celem leczenia chirurgicznego jest odciążenie uciśniętych struktur nerwowych. Zabieg polega na usunięciu przerośniętych struktur kanału kręgowego, będących przyczyną ucisku na rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe. Zabieg można wykonać sposobem fenestracji, a więc wykonania otworu w więzadle żółtym, usuwając hipertroficzne torebki stawów między wyrostkowych, osteofity kostne, nadmiar więzadła żółtego i częściową resekcję blaszek łuków kręgowych. Przy współistniejącej niestabilności operowanego segmentu niezbędna może okazać się stabilizacja z użyciem śrub przez nasadowych i implantów między trzonowych. Zmiany zlokalizowane na wielu poziomach zmuszają nierzadko do rozszerzenia zakresu zabiegu operacyjnego.
Jeżeli zmiany w obrębie kanału kręgowego związane są głównie z obniżeniem przestrzeni dyskowej i wypukliną dyskową na przedniej powierzchni kanału oraz pofałdowaniem więzadła żółtego w jego tylnej części, rozważyć można mniej inwazyjny sposób leczenia, polegający na umieszczeniu specjalnego sztywnego implantu pomiędzy wyrostkami kolczystymi w tylnej części kręgosłupa.

przepukliny krążków międzykręgowych można zmniejszyć metodą chiropraktyki Dr. Coxa

TO OD CIEBIE ZALEŻY CZY CHCESZ POZBYĆ SIĘ BÓLU I OGRANICZYĆ CZAS CIERPIENIA W CHOROBIE !!!

IM DŁUŻEJ CZEKASZ TYM TRUDNIEJ JEST WYLECZYĆ WIELOLETNIE  ZWYRODNIENIA I  UCHRONIĆ OD  BŁĘDÓW  PROWADZĄCYCH DO OPERACJI KRĘGOSŁUPA !!!

NIE CZEKAJ DŁUŻEJ – PRZECZYTAJ INFORMACJE ZAWARTE BLOGU CIEKAWE ARTYKUŁY  I WPROWADZ  JE W SWOIM ŻYCIU ORAZ ROZPOCZNIJ SERJĘ ZABIEGÓW CHIROPRAKTYCZNYCH !!!

LECZENIE OPERACYJNE TO 10 % PRZYPADKÓW  POWINNO BYĆ ROZWAŻANE DOPIERO W SYTUACJI, W KTÓREJ DOSZŁO DO MASYWNYCH, NIEODWRACALNYCH ZMIAN STRUKTURALNYCH TAKICH JAK: CAŁKOWITE PRZERWANIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, LUB W SYTUACJI BRAKU TAKICH ZMIAN, GDY JEDNOCZEŚNIE LECZENIE ZACHOWAWCZE,Z RÓŻNYCH POWODÓW, OKAZUJE SIĘ NIESKUTECZNE    BRAK EFEKTÓW USPRAWNIANIA LUB CZĘSTE NAWROTY DOLEGLIWOŚCI.

to my powodujemy powstanie dyskopatii i bólu kręgosłupa

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ DOLEGLIWOŚCI  90% BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA – KWALIFIKUJE SIĘ DO LECZENIA ZACHOWAWCZEGO  A NIE OPERACYJNEGO,  W KTÓRYM WIODĄCĄ ROLĘ POWINNY ODGRYWAĆ METODY CHIROPRAKTYKI OPARTE NA STOSOWANIU BODŹCÓW: TRAKCJI, OSCYLACJI, MOBILIZACJI, MANIPULACJI I INNYCH  FORM TERAPII  MANUALNEJ

PODJĘTE W ODPOWIEDNIM CZASIE, SPECJALISTYCZNE LECZENIE Z ZAKRESU CHIROPRAKTYKI  I TERAPII RUCHOWEJ , JEST W STANIE ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, STWORZYĆ DOGODNE WARUNKI DO GOJENIA SIĘ USZKODZONYCH STRUKTUR I ZNACZNIE ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PONOWNEGO WYSTĄPIENIA DOLEGLIWOŚCI

POLECAM  i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET TERAPII NATURALNYCH CHIROPRAKTYKI KRĘGOSŁUPA
UL.JUGOSŁOWIAŃSKA 49 POZNAŃ
tel.606998116

www.chiropraktyka-poznan.pl
www.rwakulszowa-poznan.pl
www.masaz-poznan.net.pl

PATRONAT TERAPEUTYCZNY NAD ZAWODNIKAMI
BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU
AKADEMII GRACIE BARRA POZNAŃ

 

47 Responses to CO TO JEST STENOZA KANAŁU KRĘGOWEGO W DYSKOPATII KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO – DYSKU ?