BEZOPERACYJNE ZMNIEJSZANIE PRZEPUKLIN KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO KRĘGOSŁUPA
BEZOPERACYJNE ZMNIEJSZANIE PRZEPUKLIN KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO KRĘGOSŁUPA
TERAPIA DEKOMPRESJI W BÓLU KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO W DYSKOPATII – KRĘGOZMYKU RWIE KULSZOWEJ, PIERSIOWEGO I SZYJNEGO W RWIE BARKOWEJ Z PROMIENIOWANIEM BÓLU DO RAMION, ŁOKCIA CZY DŁONI
CO TO JEST STENOZA KANAŁU KRĘGOWEGO W DYSKOPATII KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO – DYSKU ?
Stenozą kanału kręgowego określamy jego zwężenie prowadzące do ucisku struktur nerwowych, co może być przyczyną przewlekłego bólu pośladków i ud, utykania, osłabienia czucia w kończynach dolnych i prowadzić do obniżenia aktywności fizycznej.
Wypadnięcie dysku kręgosłupa / Nastawienie kręgosłupa – Poznań
CZY NIESTABILNE JĄDRO DYSKU KRĘGOSŁUPA MOŻE POZOSTAĆ NA SWOIM MIEJSCU W KRĘGOSŁUPIE ?
Czy wystarczy zachowanie lordozy jak chcą terapeuci McKenzie, czy tzw. gorset mięśniowy ( cokolwiek to jest) jak chcą tego przedstawiciele ?szkoły pleców?, a może po prostu unikanie pozycji zgięciowej i przeciążeń jak twierdzą spece od ergonomii.
Powrót wypukliny krążka międzykręgowego na swoje miejsce możliwy czy nie ?
Robert McKenzie i powołany przez niego Instytut twierdzi, że jądro miażdżyste w uszkodzonym pierścieniu może przemieszczać się w kierunku dośrodkowym podczas pozycji korekcyjnych (przeprostnych) wskutek wywieranego na pierścień nacisku poprzez pogłębienie lordozy .
PROCES DEGENERACJI PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO „DYSKU” MOŻE SIĘ COFNĄĆ ?
Z punktu widzenia praktycznego w fazie degeneracji krążka nasuwa się ważne pytanie.Czy proces można jeszcze cofnąć ?
Czytaj więcej...
W RWIE KULSZOWEJ DYSKOPATII W TERAPII BÓLU KRĘGOSŁUPA SKOLIOZIE ZASADNOŚĆ SUPLEMENTACJI NATURALNEJ
Przedstawiam Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia JOELA WOLLESA które zostało zatytułowane: ? NIEŻYWI LEKARZE NIE KŁAMIĄ ?.
Przeczytajcie go proszę uważnie, bo mam nadzieje ze informacje w nim zawarte skuszą Państwa do zmiany stereotypowego myślenia o medycynie i mogą uratować zdrowie, a nawet życie wasze, waszej rodziny czy znajomych . Dr Joel Wolles został nominowany w 1991 roku do Nagrody Nobla.
Czytaj więcej...
PĘKNIECIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO DYSKU KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO KRĘGOSŁUPA
W miarę starzenia się krążka, w związku z ubytkiem proteoglikanów krążek staje się mniej uwodniony przez to coraz mniej galaretowaty (sprężysty) a bardziej włóknisty. Słabiej rozprasza energię mechaniczną obciążanego kręgosłupa, staje się zagrożeniem dla stabilizujących go pasm pierścienia włóknistego.
Czytaj więcej...
„DYSK” BIOMECHANIKA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO
Z punktu widzenia biomechaniki krążek międzykręgowy stanowi połączenie zwane spojeniem ( symphisis), ponieważ nie zawiera ani szpary stawowej ani błony maziowej nie spełnia kryteriów stawu.
Czytaj więcej...
KRĄŻEK MIĘDZYKRĘGOWY „DYSK”KRĘGOSŁUPA
Krążek międzykręgowy tworzą dwie zasadnicze części – jądro galaretowate wypełniające jego centralną część i prścień włóknisty stanowiący jego obwodowe ograniczenie. Z punktu widzenia rozwoju ontogenetycznego- jądro galaretowate tworzy się z pozostałości struny grzbietowej kręgowców powstającej już około 19 dnia po zapłodnieniu. Tak więc krążek międzykręgowy można z powodzeniem uznać za organ embriologicznie starszy niż mózg i serce.
Czytaj więcej...
RWA KULSZOWA CO ROBIĆ – UDAJ SIĘ DO CHIROPRAKTYKA
JEST TO ZESPÓŁ OBJAWÓW WYNIKAJĄCYCH Z UCISKU NERWU RDZENIOWEGO L4, L5 LUB S1 TWORZĄCY NERW KULSZOWY LUB NA PRZEBIEGU SAMEGO NERWU KULSZOWEGO. MOŻE POSIADAĆ WIELE PRZYCZYN, OBJAWIA SIĘ SILNYM, OSTRYM I PRZESZYWAJĄCYM BÓLEM OKOLICY LĘDŹWIOWEJ PROMIENIUJĄCYM WZDŁUŻ KOŃCZYNY DOLNEJ
Czytaj więcej...
NASTAWIANIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO – DYSKU KRĘGOSŁUPA MITY I FAKTY
Trudno wyobrazić sobie zagadnienie w medycynie, które obrosłoby taką legendą jak dyskopatia. Chyba tylko tzw. korzonki, reumatyzm i cała sfera związana z ludową antykoncepcją mogłyby konkurować z tak pokaźną dawką pseudo informacji powielanych z pokolenia na pokolenie jak w przypadku tzw. wypadniętego dysku.
Czytaj więcej...
Dyskopatia dysku l4 l5 kręgosłupa – Poznań
LECZENIE OPERACYJNE TYLKO W 10 % PRZYPADKÓW POWINNO BYĆ ROZWAŻANE DOPIERO W SYTUACJI, W KTÓREJ DOSZŁO DO MASYWNYCH, NIEODWRACALNYCH ZMIAN STRUKTURALNYCH TAKICH JAK: CAŁKOWITE PRZERWANIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, LUB W SYTUACJI BRAKU TAKICH ZMIAN, GDY JEDNOCZEŚNIE LECZENIE ZACHOWAWCZE, Z RÓŻNYCH POWODÓW, OKAZUJE SIĘ NIESKUTECZNE – BRAK EFEKTÓW USPRAWNIANIA, LUB CZĘSTE NAWROTY DOLEGLIWOŚCI.
Czytaj więcej...
RWA KULSZOWA SKOLIOZA SKRZYWIENIA KRĘGOSŁUPA CHOROBY KRĘGOSŁUPA DYSKOPATIA WYPADNIĘCIE DYSKU KRĄŻKA KRĘGOWEGO – POWODY POWSTAWANIA
ASYMETRYCZNE UŁOŻENIE KOŚCI MIEDNICY I KOŚCI KRZYŻOWEJ ,ZABLOKOWANIE PODWICHNIĘCIE STAWÓW KRĘGOSŁUPA PRZECIĄŻENIE ZMIAŻDŻENIE DYSKU KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO DYSKOPATIA – INNE WYNIKAJĄCE Z WYPADKÓW NP. SAMOCHODOWYCH – CHORÓB WIEKU ZWYRODNIEŃ KOŚCI I STAWÓW, OSTEOPOROZY, DUŻEJ OTYŁOŚCI ORAZ ZWIĄZANE Z WRODZONYMI GENETYCZNYMI CHOROBAMI KRĘGOSŁUPA
NATURALNA WCHŁANIALNA SUPLEMENTACJA – MINERAŁY – WITAMINY – ROŚLINY – ZIOŁA
MOBILIZACJA – MANIPULACJA – TRAKCJA – TERAPIA MANUALNA – CHIROPRAKTYKA – KRĘGARZ – KRĘGARSTWO
Mobilizacja – (uruchamianie), wielokrotnie powtarzany ruch, z niewielką prędkością i ze wzrastającą amplitudą, w celu zwiększenia ograniczonego zakresu ruchu. W niektórych przypadkach, ruch odtwarzany podczas mobilizacji jest ruchem możliwym do wyegzekwowania w stawie, ale nie możliwym do wykonania jako ruch czynny
Rwa kulszowa
MASAZ KRĘGOSŁUPA – CHIROPRAKTYKA – WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTA O ZABIEGU
Efekt zabiegu chiropraktycznego jest natychmiastowy lub rozłożony w czasie 48 godzin ale samopoczucie po zabiegu bywa różne : możemy odczuwać natychmiastową poprawę i przypływ energii, lub być osłabieni, a dolegliwości bólowe mogą osłabnąć lub czasowo nasilić się przez 2-3 dni aby po nich zaniknąć – to normalna reakcja organizmu tak jak zmęczenie po dużym wysiłku sportowym czy ciężkiej pracy
CHIROPRAKTYKA PODSTAWOWE ZASADY TERAPII KRĘGOSŁUPA
Chiropraktyka opiera się na trzech spokrewnionych ze sobą oraz naukowo i klinicznie udowodnionych teoriach, które są akceptowane w środowisku naukowym.
SKOLIOZA ? SKRZYWIENIA KRĘGOSŁUPA – Poznań
Jak to się dzieje, że przerażająca ilość nastolatków ma nienaturalne skrzywienie boczne kręgosłupa, tzw. skoliozę?
SKOLIOZA U DZIECI A CHIROPRAKTYKA KRĘGOSŁUPA
Ze zgrozą patrzymy na zgarbionych nastolatków, gdyż konsekwencje ich niezdrowej postawy ciała będą miały negatywny wpływ na ich zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne.
CHIROPRAKTYKA U OSÓB STARSZYCH GERIATRIA część II
Nasze ostanie rozważania na temat geriatrii zakończyliśmy stwierdzeniem, że każdy z nas podlega prawom natury, ale jakość naszej starości uzależniona jest od nas samych.
CHIROPRAKTYCZNA OPIEKA DLA OSÓB W PODESZŁYM WIEKU W POZNANIU
Niewiele osób wie jak przeżywać swoją starość. Starość nie musi być okresem rozkładu i zniedołężninia.
CHIROPRAKTYKA McTIMONEY-CORLEY?A ? EFEKTYWNY – DELIKATNY I BEZPIECZNY SPOSÓB NA USUWANIE BÓLÓW GŁOWY
Chiropraktyka, czyli, w dosłownym tłumaczeniu oznacza ?robione rękoma?, kojarzy się nadal z siłowymi technikami, powodującymi chrupanie kości i trzaskanie ścięgien. Ten twardy i siłowy styl pracy ku zadowoleniu chorych jak i terapeutów powoli zanika, gdyż okazuje się, że im bardziej delikatna manualna technika pracy na aparacie ruchu tym bardziej efektywny sposób naszego działania.
ZNACZENIE NATURALNYCH I WCHŁANIANYCH WITAMIN I MINERAŁÓW W CHOROBACH KRĘGOSŁUPA-RWIE KULSZOWEJ-„WYPADNIĘCIU DYSKU”-DYSKOPATII-SKOLIOZACH
NIEŻYWI LEKARZE NIE KŁAMIĄ
Przedstawiam Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia JOELA WOLLESA,
W SCHORZENIACH BÓLU KRĘGOSŁUPA I STAWÓW-RWIE KULSZOWEJ-DYSKOPATI-SKOLIOZACH-ODKWASZANIE ORGANIZMU PROSZEK ZASADOWY
PROSZEK ZASADOWY
NADMIAR KWASÓW MA UDZIAŁ W ZASADZIE NIEMAL WE WSZYSTKICH CHOROBACH PRZEWLEKŁYCH ALBO WYZWALAJĄC OBJAWY I BĘDĄC EFEKTEM USZKODZENIA KOMÓREK I POWSTANIA BÓLU- Z ZAKWASZENIA BIERZE POCZĄTEK WIĘKSZOŚĆ ZALEŻNYCH OD PRZEMIANY MATERII SCHORZEŃ MIĘŚNI ,KOŚCI, KRĘGOSŁUPA I STAWÓW.
Ból kręgosłupa
BÓLE KRZYŻA CZY Z TYM TRZEBA ŻYĆ?
Bóle krzyża zaczynają gnębić coraz większą część społeczeństw wysoko rozwiniętych. Można powiedzieć, że ból kręgosłupa to jedna z chorób cywilizacji, a co gorsza cierpią na nią coraz młodsze osoby.
MŁODY JĘCZMIEŃ – DZIAŁANIE PRZECIWZAPALNE PRZECIWBÓLOWE REGENERACJA – W SCHORZENIACH KREGOSŁUPA – DYSKOPATII – RWIE KULSZOWEJ
MŁODY JĘCZMIEŃ
SOK Z MŁODEGO JĘCZMIENIA ODNAWIA RÓWNOWAGĘ KWASOWO-ZASADOWĄ. Jest dwa razy bardziej skutecznym niż szpinak, najbardziej całościowym, zasadowtwórczym pokarmem. Zawiera całą gamę witamin, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych.
MASAZ I TERAPIE CHIROPRAKTYCZNE KREGOSŁUPA W DYSKOPATII
Dyskopatia
Dyskopatia jest schorzeniem kręgosłupa. W terminologii medycznej określana jako wypuklina –wypadnięcie jądra miażdżystego (galaretowatego), inaczej wypadnięcie dysku. Kręgosłup człowieka składa się z kręgów i krążków międzykręgowych, tak zwanych dysków. Jeżeli któraś część kręgosłupa zostanie nadmiernie przeciążona, np. wskutek podnoszenia ciężarów, bądź też osłabiona na skutek przebytych urazów, może nastąpić wypadnięcie dysku.